headerheaderheaderheaderheaderheaderheaderheader
header
headerheaderheaderheaderheaderheaderheaderheaderheaderheaderheader
header
Nowości
TeraDesk 4.07
2016-11-30:
Wydano nowÄ™ wersja programu TeraDesk.

Aktualizacja 4.07 zawiera głównie poprawki błędów i jedną nową funkcję: możliwość zmiany zachowania przy otwieraniu linków do katalogów (dodatkowe szczegóły można zaleźć w dokumentaci TeraDeska)

Nowe wydanie TreaDeska można ściągnąć z: tera407.zip

Nowa wersja korzysta z tych samych plików RSC co poprzednia. Rosyjska wersja językowa (z całą dokumentacją) jest już dostępna), inne mają byc dostepne niedługo. Tak jak wczesniej, zlokalizowane plik można ściągnąć z serwera ftp Kurobox: ftp://kurobox.serveftp.net:30 ... /desktops/


0 Komentarze

Wieści o nowej partii produkcyjnej
2016-08-13:

Medusa zidentfikowała element który sprawiał problem na nowo wyprodukowanych płytach FireBee. Niestety, wymiana meili z producentem elementu (Texas Instruments) oraz firmą produkcyjną, nie dały odpowiedzi, dlaczego kontroler SCSI nie chce z nami współpracować, i zachowuje sie niezgodnie ze specyfikacją, a także inaczej niż w pierwszej wyprodukowanej partii FireBee. Zastanawiające było też to, że kontroler zmienia swoje zachowanie po paru minutach od uruchomienia. W celu szybkiego naprawienia problemu, zamówiliśmy zamiennik z NXP. Jedna z płyt zostanie przekazana do fabryki w celu wymiany elementu i sprawdzenia czy problem został rozwiązany.

Oczywiście, będziemy wam przekazywac informacje na bieżąco, czy ta operacja zakończyła sie sukcesem. Przed wysyłka przetestujemy wszsytkie płyty, aby mieć pewność, że nie będziecie mieli z nimi problemów.

0 Komentarze
Opóźnienia produkcji nowej serii - cała prawda i tylko prawda.
2016-07-26:
Zgodnie z oryginalnymi zapowiedziami, nowa seria Firebee powinna być już dostarczona. Dziś ujawnimy, dlaczego tak się jeszcze nie stało. Przedstawimy problemy z którymi się borykamy. Niektórzy to przeczuwali, inni już wcześniej zostali powiadomieni mailowa. Teraz czas na ujawnienie tego faktu całemu światu: nowa seria FireBee jest opóźniona.

Wszystko zaczęło się od tego, że zamówienie na nową serię (do producenta) zostało wysłane po rozpoczęciu nowego roku, zaraz po okresie świątecznym. Niestety, szwajcarski producent nie był w stanie sprostać terminowi 12 tygodni, który uzgodniliśmy z nim w 2015 roku. Zawarto nowe porozumienie, że komputery zjawią się w MCS pod koniec maja 2016. Niestety, producent przesłał przeprosiny wraz z informacją o kolejnym opóźnieniu terminu, tym razem na koniec czerwca. Nie było to dla nas aż tak złą informacją, szczególnie że postanowiliśmy wyprodukować klipy LED, co i tak spowodowałoby opóźnienie w dostawach.

W międzyczasie, w Wiedniu, pojawił się nowy problem - tym razem u producenta obudów. Dotychczas, praca z nim była bardzo przyjemnym doświadczeniem, ale tym razem niestety zażądał on podniesienia ...

Czytaj dalej     0 Komentarze

Podręcznik programowania dla GEMu w AHCC
2016-06-28:
Znany developer Peter Lane, napisał bardzo interesujący podręcznik.

picture


Peter Lane jest autorem kilku aplikacji dla FireBee, o których wspominaliśmy już wcześniej na tych łamach, takich jak Sokoban, BibFind i wielu innych. Lane tworzy swoje programy w języku C, korzystając z AHCC. Dziś udostępnił swoje notatki, zgromadzone w pliku ...

Czytaj dalej     0 Komentarze

Nowe wydanie AHCC
2016-06-20:
Na początku czerwca, Henk Robbers wydał zaktualizowaną wersję swego kompilatora kompatybilnego z Pure C: AHCC v5.4. To wydanie nie jest bezpośrednio związane z FireBee, ale przynosi poprawki błędów i dodatkowe funkcje przydatne każdemu programiście.

Główne usprawnienia to poprawka związana z analizą wykorzystania rejestrów, która w rzadkich przypadkach powodowała odrzucenie zbyt wielu operacji. Po stronie IDE (nie AHCCST), dodana została nowa funkcja: from folder. Umożliwia ona stworzenie nowego projektu w stylu obszaru roboczego, przez zbudowanie szkieletowego projektu z plików w zadanym folderze (bez rekurencji). W Edytorze, poprawione zostało wyszukiwanie ^2, które mogło utracić synchronizację podczas przeszukiwania linii o różnej długości.

Cały pakiet można znaleźć na stronie Henka Robbersa:
http://members.chello.nl/h.robbers/

0 Komentarze

Dwa narzędzia dla autorów tekstów
2016-04-04:
W marcuwydano dwa programy przydane autorom tekstów: BibFind, służący do pracy z bibliografiami w formacie BibTeX, oraz Neso, który jest konwerterem tekstu do formatu HTML.

picture

Pisanie to zajęcie które można realizowac efektywnie na FireBe, tak jak na każdym innym komputerze. Peter Lane stworzył te narzędzia aby wspierać tego typu zastosowania. Pierwsze pozwala przeszukiwać pliki BibTeX w celu przygotowania cytatów oraz przypisów. Drugi jest konwerterem tekstu do ...

Czytaj dalej     0 Komentarze

Data dostawy drugiej serii
2016-03-05:
Pod koniec tego tygodnia, Medusa Computer Systems uzyskała z fabryki finalną datę dostawy. Płyty drugiej serii FireBee zostaną dostarczone do MCS 30 maja 2016.

Następnie komputery zostaną poddane kontroli jakości, zamontowane w obudowach, i w kolejności zamówień, wysłane do osób które złożyły zamówienie. Skontaktujemy się z każdą zamawiającą osobą 4 do 8 tygodni przed, aby dokonać finalnych zamówień (włączając karty CF, zasilacze, itp), oraz aby dokonanać finalnej zapłaty.
Oczywiście, nadal możecie składać zamówienia na nowe FireBee - wyprodukowane zostanie więcej egzemplarzy niż obecnie mamy zamówień.

0 Komentarze

AHCC 5.3
2016-01-23:
21 stycznia Henk Robbers wydał nową wersję AHCC.

Środowisko programistyczne, teraz w wersji 5.3, zawiera wiele zmian w kompilatorze, asemblerze i powłoce. Jak zwykle, AHCC dostarcza binaria kompatybilne z ColdFire oraz z procesorami 68020-060 dzięki używaniu jedynie wspólnego zestawu instrukcji. Nową wersję możecie ściągnąć ze strony Henka.

0 Komentarze

Nowe FireBee w produkcji
2015-12-25:
Medusa Computer Systems złożyło zamówienie u producenta płyt, co zapoczątkowało proces produkcji.

Komputery zostaną wyprodukowane, tak jak inne produkty MCS, w szwajcarskiej firmie montażowej. Obecnie czekamy na określenie dnia finalnej dostawy.

Ciągle można składać zamówienia na nowe FireBee. Można też ciągle dokonywać przedpłat. Skontaktujemy się ze wszystkimi osobami które złożyły zamówienie, w celu dokonania finalnej płatności oraz zamówienie dodatkowych elementów (zasilacze, karty CF, obudowy itp.)

Całej społeczności życzymy wesołych świąt, a po nowym roku udzielimy więcej informacji.


0 Komentarze

Linear Classic icons set for Teradesk
2015-12-14:
Linear Classic to nowy zestaw ikon wielkości 48pix w formie pliku RSC dla Teradeska. Ten zestaw jest członkiem rodziny Linear, lecz mimo iż zawiera większość piktogramów z zestawu Linear Blue, ma inne podstawowe kształty dla plików, katalogów i programów, w celu poprawienia interakcji użytkownika

Zestaw Linear Classic składa się z 206 ikon narysowanych w 256, 16 i 2 kolorach w typowym formacie RSC(AES-4). Do zestawu, dołączony jest plik konfiguracyjny (teradesk.inf), zoptymalizowany pod oficjalną konfigurację FireBee. Jeśli posiadasz już dopieszczoneą konfigurację Teradeska z zestawem Linera Blue w wersji 1.2 lub 1.4b (Linear Blue został ostatnio zaktualizowany i jest dostępny w sekcji look&feel na firebee.org), jedyne co musisz zrobić to zamienić plik cicons.rsc ponieważ plik teradesk.in jest kompatybilny pomiędzy tymi zestawami. Abu ułatwić użytkownikom dopieszczenie swoich konfiguracji, zestaw zawiera także kilka dodatkowych ikon katalogów (folder1-folder7)

Pełny podgląd
Linear Classic 48pts (.zip 230kB)

0 Komentarze

Nowe gry od Orionsoftu
2015-12-07:
Niezależny developer, dobrze znany z gier przygodowych w stylu Myst: Elansar i Philia ponownie wszedł w posiadanie, i zaktualizował obie swoje gry dla FireBee.

Aktualizacja poprawia jakość wideo w intrze dla Elansara i ogólną wydajność gry. Jej sequel - Phili - która oryginalnie wyszła tylko na Falcona - teraz jest kompatybilna także z FireBee. W obie gry można grać na pełnym ekranie, lub w oknie GEMowym. Są przyjazne mulittaskingowi i zawierają mulyikolorową grafikę. Poza FireBee, inne szybkie komputery Atari (CT60, lub systemy z kartami graficznymi) także korzystają z tej aktualizacji

Obie gry można zamówić online, w cenie 5 euro.

Prawie dokładnie w momencie pisania tego newsa, Orion wydał kolejną grę dla FrieBee. Tym razem jest to logiczna platformówka w stylu retro pixel-art, pod tytułem Alice's Mom's Rescue. Działa na pełnym ekranie i może być obsługiwana tylko klawiaturą USB. Mamy nadzieję że w przyszłości ...

Czytaj dalej     0 Komentarze

[1] [2] [3]
Najnowsze komentarze

Greg / HLT2024-02-16 10:05:04
The FireBee FreeMiNT Setup 2022
TalionRanger2024-02-13 07:18:30
The FireBee FreeMiNT Setup 2022
JoeIron2023-12-13 11:52:47
The FireBee FreeMiNT Setup 2022
Luposian2023-03-18 04:54:40
The FireBee FreeMiNT Setup 2022
JoeIron2023-03-14 13:00:13
The FireBee FreeMiNT Setup 2022
WareWolf2023-01-25 16:45:16
The FireBee FreeMiNT Setup 2022
HeinzSchmidt2023-01-09 20:55:54
Das FireBee FreeMiNT Setup 2022
PMMS2023-01-07 11:18:30
The FireBee FreeMiNT Setup 2022
Najnowsze wiadomości
TeraDesk 4.07
2016-11-30:
Wydano nowÄ™ wersja programu TeraDesk.
Czytaj dalej
Wieści o nowej partii produkcyjnej
2016-08-13:
Medusa zidentfikowała element który sprawiał problem na nowo wyprodukowanych ...
Czytaj dalej
Opóźnienia produkcji nowej serii - cała prawda i tylko prawda.
2016-07-26:
Zgodnie z oryginalnymi zapowiedziami, nowa seria Firebee powinna być już dostarczona. ...
Czytaj dalej
Kanał RSS | Warunki korzystania | Mapa serwisu